Y E S

Yükleniyor...

Pandemi sürecinde eğitim sektöründe iş yapan kurum ve şahışlar online eğitim sistemlerini deneme durumunda kaldı. Bu süreçte kimi firmalar ve şahışlar instagram, youtube, Skype, zoom gibi platformları kullanarak eğitim verdikleri öğrencilere ders verme olanakları sağladılar.

Her platformun kendine has iyi yanları olduğu gibi eleştiri getirilen yanları da oldu.

Örneğin;

 • Yayınların herkese açık olması,
 • Kayıt alınamaması
 • Alınan kayıtların tekrar izlenememesi
 • Yüklenen videoların herkese açık olması
 • Kendi alan adı yada kurumun web sitesi disında farklı platformlar kullanılarak yapılması
 • What App grupları kurularak öğrencilere link gönderilmesi vs..

gibi eğitime engel teşkil etmeyen ama kurumsallıktan uzak ciddiyetten uzak bir yapı içersinde bulunan bir durum oluştu.

Yes burda devreye girerek eğitmenlerin ve kurumların tüm ihtiyaçlarını kurumsal ekonomik çözüm odaklı bir sistem kurup yönetmesini sağladı.

Çok kısa süre içersinde tüm eğitim kurumlarını verdiği eğitimlerle birlikte sisteme hızlı bir şekilde adepte etti. Bu süre 1-2 gün içersinde tüm altyapının oluşturulması ve eğitimin verilmesi ile ilgiliydi.

Yes firmaların veya eğitimcilerin kurumsal olarak bu işlemleri yapmasına olanak tanıyor.

 1. Kurumun yada eğitmenin adına alınan bir alan adı ile işlem başlıyor.

Örnek olarak www.sizinalanadınız.com gibi artık bu saatten sonra tüm işlemler bu platform üzerinden gerçekleştiriliyor.

 1. Öğrenciler veya kurumunuzdaki eğitmenler  bu belirlediğiniz alan adı üzerinden sisteme bağlanıyor.
 2. Her kullanıcıya belirlenmiş olan kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yaparak eğitmenler verecekleri dersleri sistem üzerinden açarak derslerini oluşturabilirler. Bu dersleri açtıkları bölüme o dersle ilgili dokümanları paylaşabilirler.
 3. Dersleri, canlı olarak işledikten sonra, o dersin içerisinde bulunana tekrar izle bölümüne bu desler otomatik olarak kaydedilerek daha sonra tekrar izlenebilir.
 4. Öğrenci bölümünde ise işler daha basittir. Öğrenciler kendi kullanıcı adları ve şifreleri ile sisteme giriş yaptıktan sonra o an yaklaşan etkinlikler ya da mecvut takvim üzerinden sisteme giriş yaparak dersi canlı olarak izlerler. Sonrasında dersi kaçıran öğrenciler bu dersleri tekrardan seyredebilir. Eğitimcilerin paylaştıkları ders notlarını indirebilir yada görüntüleyebilir.

Sistem tüm ihtiyaçlarınıızı karşılayacak şekilde dizayn edilmiştir. Farklı sınıflardaki öğrenciler birbirlerinin derslerini göremez o derse bağlanamaz bu getirilen kısıtlamalarla binlerce öğrenci ve eğitmen tek bir platform üzerinden karışıklık çıkmadan çalışabilir.

Yardım lazım mı? Bize yazın